CLJ U17 MOTOR Lublin-SMS RESOVIA

21.05.2018 Kategoria: Liceum, Mecze

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17 (grupa D)
"Triumf w mieście koziołka"

Po czterech meczach bez zwycięstwa piłkarze Szymona Duszy przywieźli 3 punkty spod gorącej Areny Lublin. Już w czwartek czeka ich pojedynek rundy z Koroną Kielce – stawką 1 miejsce w lidze!

MOTOR Lublin – #SMSRESOVIA 1-2 (0-0)
0-1 Basznianin (44.), 0-2 Czado (53. – karny), 1-2 Zbiciak (66.)
SMS RESOVIA: Adamski – Sypek, Mac, Mastaj, Łaski, Kurek, Tarnowski (71. Bać), Wilczak, Pasternak (41. Cuber), Czado (67. Bizoń) – Basznianin (75. Lubera).

Lublin ma w herbie koziołka, ale zawodnicy Motoru przypominali bardziej dzikiego zwierza. Dla nich zwycięstwo w meczu z #SMSRzeszów było obowiązkiem, gdyż widmo spadku zaczęło spoglądać w oczy...- Gospodarze byli bardziej zdeterminowani, lecz przed przerwą zagrażali nam jedynie po stałych fragmentach. W drugiej połowie zaatakowali jeszcze mocniej i nadziali się na nasze kontry – uśmiechał się Szymon Dusza. Jego zawodnicy załatwili sprawę w niespełna 10 minut. Najpierw do siatki trafił Basznianin (asysta Czado), potem Czado wykorzystał karnego. – Kilka chwil później mieliśmy okazję na 3-0, szliśmy dwóch na jednego, ale Basznianin przekombinował. Od tego momentu nie mający nic do stracenia Motor przycisnął, a po zdobyciu kontaktowej bramki całkowicie nas zdominował. Było gorąco, mieliśmy mnóstwo szczęścia, bo rywale nie trafiali w bramkę z paru metrów, ale przetrwaliśmy. Być może gospodarze zasługiwali na lepszy wynik, jednak mój zespół rozegrał naprawdę dobre zawody – spuentował opiekun Resovii.
Już w czwartek “pasiaki” staną przed niepowtarzalną szansą: jeśli w meczu na szczycie pokonają Koronę, zasiądą w fotelu lidera. Na dwie kolejki przed końcem byłaby to kapitalna sprawa.