10.05.2018 Kategoria: Liceum, Mecze, Szkoła podstawowa

I PODKARPCKA LIGA JUNIORÓW STRSZYCH
”Robili, co mogli”

SMS II Resovia – Stal Stalowa Wola 0-6 (0-2)
RESOVIA: Jakiel – Mucha (75. Buż), Droński, Młynarczyk (46. Klimowicz), Mastaj, P. Rojek (75. Borkowski), Mroziński, Urbański (70. Kaczor), Drążek, Ecker (46. Sondej), Zieliński (70. M. Krasoń).
Resovia nie miała wielu argumentów, aby móc spróbować sprawić niespodziankę. Do przerwy SMS wyglądał jeszcze całkiem przyzwoicie na tle bardzo silnego rywala. Miejscowi mogli nawet pokusić się o gola, ale uderzenie z dystansu Zielińskiego zatrzymało się na poprzeczce. – Dopóki starczało sił, to naprawdę fajnie oglądało się tych młodych chłopców w starciu ze starszymi zawodnikami – mówił o pierwszej części szkoleniowiec Sovii, Robert Domoń. Po zmianie stron, przy ul. Langiewicza kibice obserwowali już jednostronny pojedynek. Biało-czerwoni wybronili, co mogli. – Teraz przegrywamy, ale gramy po to, aby się uczyć i zbierać doświadczenie. Ta nauka nie pójdzie w las i wierzę, że w przyszłości zaprocentuje – podkreślał Domoń.

”Faworyt poległ w Rzeszowie”

SMS II Resovia – Stal Stalowa Wola 3-1 (2-0)
Gole dla Resovii: 1-0 Świerad (6.), 2-0 Świerad (24.), 3-1 Grabowski (73.)
RESOVIA: Siryk – Nieradka, Drozd, Kałaska, Sitek (73. Ecker), Szymkiewicz, Piestrak (60. Kyciński), Sonciński (41. Grabowski), Popek (41. Wolański), Świerad (70. Ząbkowicz), Usarz (63. Szalony).
Kapitalny mecz rozegrali piłkarze Adama Bukały, pokonując niekwestionowanego faworyta ligi, który jeszcze jesienią toczył zacięty bój o CLJ z obecnie grającymi w niej zawodnikami Szymona Duszy. „Stalówka” dotąd nie przegrała żadnego spotkania i w Rzeszowie robiła wszystko, aby tę passę podtrzymać. I tak by się pewnie stało, gdyby nie świetnie dysponowani tego dnia resoviacy. Strzelać zaczął Robert Świerad. Lewoskrzydłowy gospodarzy otrzymał górne podanie od Sebastiana Usarza i wygrywając pojedynek z naciskającym obrońcą huknął nie do obrony pod poprzeczkę. Resovia bardzo często zagrażała przyjezdnym lewą flanką, skąd niemal za każdym razem robiło się „gorąco” pod bramką Stali. Tak właśnie padł drugi gol autorstwa Świerada. Niezwykle aktywny gracz Resovii, otrzymawszy podanie za plecy obrońców wyszedł sam na sam z golkiperem, minął go i posłał piłkę do siatki mimo ofiarnej interwencji obrońcy. – Lewa strona to nasza najmocniejsza broń – nie miał wątpliwości Adam Bukała. Warto również podkreślić, że świetną partię w bramce rozgrywał Bartosz Siryk, kilkukrotnie ratując zespół z opresji. Dodatkowo, niemal bezbłędnie w defensywie grał Michał Sitek, bardzo chwalony po meczu przez trenera Bukałę, jako najjaśniejsza postać tego spotkania. – W oczy rzucała się również nasza dojrzałość. Braki fizyczne nadrabialiśmy walecznością i nieustępliwością i za to należą się duże słowa uznania dla chłopaków – dodawał trener biało-czerwonych. Nawet kontaktowe trafienie Stali z rzutu wolnego nie zdeprymowało „pasiaków”. Chwilę potem Maciej Grabowski znalazł się w znakomitej sytuacji i z zimną krwią pokonał bramkarza, pieczętującym tym samym cenne zwycięstwo.

”Postrzelali w Wólce Podleśnej ”

Leśna Wólka Podleśna - SMS II Resovia 0-9 (0-4)
0-1 Kuna (4.), 0-2 Dubniewicz (9.), 0-3 Wiśniewski (14.), 0-4 Janda (18.), 0-5 Kuna (46.), 0-6 Kuna (48.), 0-7 Kuna (51.), 0-8 Borowiec (56.), 0-9 Skalski (60.)

RESOVIA: Czyż – Borkowski, Warchoł, Borowiec, Różański, Skalski, Kapłan, Janda, Kuna, Wiśniewski, Dubniewicz. Na zmiany: Stróż, Cach, Wójcik, Wisz, Wiernik.
Goście skorzystali z ligowej przerwy w podkarpackiej lidze trampkarza starszego i na ten mecz desygnowali sporo chłopaków z drużyny Macieja Śląskiego. Efekt nie mógł być inny niż pogrom przeciwnika. Wynik odzwierciedla boiskową rywalizację, a do dwucyfrówki zabrakło po prostu lepszej skuteczności. W Resovii najlepiej strzelał Jakub Kuna, autor klasycznego hat-tricka .

SMS Resovia – Stal Rzeszów 5-3 (1-2)
Gole dla Resovii: 1-0 Łuczyk (3.), 2-2 Rusinek (47.), 3-3 Łuczyk (67.), 4-3 Rusinek (69.), 5-3 Wilk (70.)
RESOVIA: Stodolak – Pomykała, Ostrowski, Kyciński – Ostrowski, Bąk, Bednarz, Zawadzki – Rusinek, Wilk, Łuczyk. Na zmiany: Wiktorek, Szymański, Linda.
- Rollercoaster to za mało – mówił tuż po meczu podekscytowany trener Resovii, Artur Łuczyk. Jego piłkarze razem z zawodnikami Stali Rzeszów stworzyli świetne widowisko, w którym akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Jako pierwszy wynik otworzył Wiktor Łuczyk, którego „bomba” bezpośrednio z rzutu wolnego zaskoczyła golkipera gości. Przed przerwą, los odwrócił się od resoviakow i to przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron Resovia mocno przycisnęła i kolejne gole były tylko kwestią czasu. Jak nie szło przed bramką biało-niebieskich, tak wyszło z bocznej strefy boiska. Wojciech Rusinek dośrodkowywał w pole karne, ale wyszedł mu efektowny strzał, zakończony golem. Po kolejnej serii ataków, jedna kontra Stali ponownie dała im prowadzenie. Resovia pokazała jednak swój prawdziwy charakter i w ostatnich trzech minutach meczu, wprawiła rywali w niemałą konsternację. – Ten mecz zostanie długo w naszej pamięci, głównie ze względu na dramaturgie, z której potrafiliśmy wyjść korzystnie. Takie spotkania kształtują charakter zespołu. Cieszę się, że w takich meczach chłopcy uczą się charakteru resoviaka. To jest niesamowite. Super, że chłopaki poszli za głosem bramek i styl w jakim wygrali te derby zasługuje na najwyższe słowa uznania. Wielkie gratulacje dla chłopaków oraz gorące podziękowania dla naszych rodziców i grupy kibiców za wsparcie z trybun. Przez naszą ofensywną jakość moi gracze wygrali z świetnym zespołem, niemal z gardła wydzierając mu zwycięstwo. Duma mnie rozpiera ! – Artur Luczyk nie mógł ukryć pozytywnych emocji, a jego podopieczni awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Gole dla Resovii: 1-0 Ceci, 2-0 Ceci, 3-0 Sowa
RESOVIA: Selwa – Marciniec, Mroszczyk, Kosztyła, Ogórek, Pieniążek, Haber, Maćkowiak, Ceci. Na zmiany: Sowa, Lampart, Puszkarewicz, Paluch, Kwartnik, Bielenda, Sokołowski, Modrzejewski.
Przy Hetmańskiej nie było wątpliwości kto jest piłkarskim dominatorem w Rzeszowie. Chłopcy Pawła Młynarczyka zasłużenie ograli lokalnego rywala, a ich triumf ani na moment nie był zagrożony. Resovia bardzo szybko otworzyła sobie mecz. Pressing biało-czerwonych poskutkował skutecznym odbiorem piłki przez gości, a Lucio Ceci już w pierwszej minucie gry wpisał się na listę strzelców. Przyjezdni nie poprzestali na laurach i dalej z pasją atakowali bramkę Stali. Po piętnastu minutach Ceci ponownie napiął siatkę w bramce gospodarzy, wykorzystując zagranie Jakuba Maćkowiaka. Z przewagą dwóch goli zawodnicy zeszli do szatni, gdzie opiekun „pasiaków” uczulił swój zespół na czujną grę w obronie i nieustawanie w poczynaniach ofensywnych. Na zero z tyłu nie udało się zagrać, ale wcześniej Oskar Sowa do spółki z Hubertem Ogórkiem dali drużynie bezpieczne prowadzenie. Ten drugi asystował, zaś pierwszy mocno uderzył piłkę, która przełamała ręce bramkarza.

SMS II Resovia – Korona Rzeszów 5-1
Gole dla Resovii: 1-0 Kwartnik, 2-0 Zygmunt, 3-0 Kalandyk, 4-0 Kwartnik, 5-1 Kwartnik
RESOVIA: Lampart – Zygmunt, Śmiałek, Niańko, Lampart, Kalandyk, Oskar Przywara, Oliwier Przywara, Czerniak, Kwartnik. Na zmiany: Ceci, Pieniążek, Paluch, Ogórek, Sokołowski, Puszkarewicz.
Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli gracze Resovii i przesunęli się na trzecią lokatę w tabeli. Victoria z Koroną nie przyszła gospodarzom nader łatwo, jednak od początku do końca biało-czerwoni kontrolowali zawody i po raz drugi wbili rywalom pięć bramek. Na miano bohatera zasłużył Olaf Kwartnik, zdobywca trzech bramek.

Stal Rzeszów - SMS Resovia 7-0
RESOVIA: Prokop – Pomykała, Wróbel, Lenar, Urbański, Kłęk, Siemiński, Filipek. Pogoda. Na zmiany: Polański, Kondras, Hudzik.
Nasi reprezentanci zagrali najsłabszy mecz w sezonie, a Stal bodaj jeden z najlepszych. Gospodarzom wychodziła niemal wszystko, gościom niewiele, lecz nie jest to żaden powód do załamywania się. W rundzie jesiennej Resovia równie wysoko poległa w derbach i to na własnym boisku, aby w rewanżu na wyjeździe z nawiązka odrobić straty i rozgromić stalowców. Rewanż 16 czerwca na Wyspiańskiego.
1. AP II Stalowa Wola 5 15 26-7
2. Stal Rzeszów 6 13 24-6
3. Beniaminek Krosno 6 11 11-8
4. Stal Mielec 6 9 16-19
5. APPN Mielec 6 7 11-9
6. AP Sanok 6 6 9-19
7. RESOVIA 5 3 5-15
8. AP Jasło 6 2 10-29