I Liga Kobiet

08.05.2018 Kategoria: Mecze

I LIGA KOBIET
”Pewna Resovia”

Resoviaczki odniosły pewne zwycięstwo nad rywalkami z Częstochowy, choć te postawiły miejscowym nie lada łatwe zadanie.

RESOVIA 4
GOL Częstochowa 1
(3-1)

Gole dla Resovii: 1-0 Aleksandra Ząbek (4.), 2-0 Dziura (27.), 3-0 samob. (37.), 4-1 Janas (67. – karny)

RESOVIA: Byczek – Dziura (78. Chorzempa), Janas, Aleksandra Ząbek (70. Andrea Ząbek), Niemczycka (70. Kiełtyka), Florek, Matuszek (63. Mroczka), Balicka, Czyż, Fluder (55. Łach), Wilowska (46. Kaput).

Gra przyjezdnych, wcale nie odzwierciedla ich ostatniej pozycji w tabeli, a dobrze poukładana druga linia Golu, momentami potrafiła zdominować środek pola. Gospodynie rywalizację rozstrzygnęły w pierwszych bardzo dobrych 45 minutach. Biało-czerwone zaczęły wyśmienicie. Aleksandra Ząbek zabrała obrończyni przyjezdnych piłkę i mając przed sobą tylko golkiper rywalek, bez problemu wpisała się na listę strzelców. „Pasiaczki” nie ustępowały. Swoje premierowe trafienie na boiskach pierwszoligowych zaliczyła Klaudia Dziura, precyzyjnie uderzając piłkę głową. Kolejno świetnie wykonała rzut różny Karolina Wilowska. Jej centra zmierzała w światło bramki, a lecącą do siatki futbolówkę próbowała jeszcze wybić zawodniczka Golu, lecz jej interwencja zakończyła się golem samobójczym. – Do przerwy graliśmy bardziej ofensywnie i z pierwszej połowy jestem bardzo zadowolony. Szkoda tylko, że nie udało się zachować czystego konta, bo nie ukrywam, że na to liczyłem – podsumował Paweł Szurgociński, trener Resovii.

1. GKS Katowice 14 37 50-9

2. Praga Warszawa 13 23 38-15

3. Tarnovia 13 23 32-20

4. Rolnik Głogówek13 20 19-24

5. RESOVIA RZESZÓW 14 19 20-20

6. Sokół Kolbuszowa Dolna13 19 12-17

7. Wanda Nowa Huta 13 12 10-23

8. Rysy Bukowina Tatrzańska 14 7 11-38